Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Yatak islatmalarında Bitkisel Çözümler

Yatak islatmalarında Bitkisel Çözümler - - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

2126
dini sohbet
Çocuklarda görülen gece işemeleri pek çok nedenle meydana gelebilmektedir. Sinir sisteminin mesanenin dolu olduğu sinyalini alamaması, mesane darlığı gibi üriner sistem kusurları, idrar yolu enfeksiyonu, kabızlık, şeker hastalığı, anemi, epilepsi (sara), böbrek hormonlarının yetersizliği, omurga bozuklukları, kalıtım, uykunun çok derin olması, ilaç kullanımı, yetersiz beslenme, psikolojik problemler ve baskı gece işemelerinin bilinen nedenlerindendir.

Yatağını ıslatıyor olmak çocuk için utanç verici ve zor bir deneyimdir. Çocuklar mesane kontrolünü tamamen sağladıklarında 6-7 yaşlarındadır. Bu nedenle bu yaştan daha küçük çocuklarda görülen işemelerde çok fazla endişe edilmesine gerek yoktur. Yaş grubu ne olursa olsun çocuk yatağını ıslattığı için korku, endişe duymamalı cezalandırılmamalıdır. Bu tür yaklaşımların sorunun çözümünde hiç etkisi olmadığı gibi durumu daha da kötüleştirebilir. 9 yaşını aşan gece işemeleri bir sorun olarak değerlendirilmelidir.

Bitkisel yöntemlere geçilmeden önce gece yatağını ıslatan çocuklarla ilgili pratik bilgilere yer verelim;

Çocuğun yatağı tuvalet/ banyoya en yakın yerlere hazırlanmalı, yatmadan önce çocuk tuvalete gitmeye teşvik edilmelidir. Yatmadan önce tuvalete gitmek genellikle sabaha kadarki tuvalet ihtiyacını karşılamaktadır. Çocuklara su ve süt gibi içecekler için sınır koymak pek doğru değildir. Bunun yerine gece tuvalet için uyandırma yöntemi denenmelidir. Düzenli olarak tuvalet için uyandırılan çocuk, tuvalet ihtiyacı olduğunda bir süre sonra kendiliğinden uyanmaya başlayacaktır.

Mesane kapasitesini arttırmak ve kasları güçlendirmek için bazı egzersizler önerilmektedir. İdrar yapma esnasında tutma bırakma hareketi yapılması idrar yollarını etkileyen kasların daha sıkı olmasını ve idrarı daha uzun süre tutabilmeyi sağlayacaktır.

Gece altını ıslatan çocuğun giysi değişmesi, yatağını temizlemesi konusunda yardımı alın. Gerekirse gece işemeleri için dizayn edilmiş alarm aletleri kullanılabilmektedir. İlaç, psikolojik tedavi hangi yöntem uygulanıyor olunursa olsun ailenin sabır, sevgive ilgisine ihtiyaç vardır. Gerekli anlayış gösterilen ve tedavisi için çaba gösterilen çocuklarda problem kolaylıkla tedavi edilmekle birlikte 15-16 yaşları arasında sorun kendiliğinden çözülmektedir.

Gece işemesi problemi olan bir çocukta beslenme konusunda da bazı desteklerde bulunulabilir. Doğal ve taze gıdalar, esmer pirinç, yeşil yapraklı sebzeler, süt, muz, susam ve badem önerilen yiyeceklerdir. Kalsiyum, magnezyum ve çinko açısından zengin beslenilmesi ve gerekiyorsa bu minerallerin takviyesinin yapılması önerilmektedir. Daha uzun süre anne sütü ile beslenenlerin mesanesini daha iyi kontrol edebildikleri bilinmektedir.

*Yatmadan bir saat önce 1 bardak kızılcık suyu içirilebilir.

*Yatmadan önce 2 tatlı kaşığı dövülmüş ceviz ile bir tatlı kaşığı kuru üzüm yedirilebilir.

*At kuyruğu bitkisinden hazırlanan çay içirilebilir.

*Mısır püskülü kaynatılarak suyu içirilebilir.

*Kantaron çayı içirilir.

* Bol maydanoz yedirilir.

* Kabuk tarçın çiğnetilir.

* Bir avuç kabak çekirdeği içi 1 bardak süt içinde kaynatılarak ezilir ve karışım içirilir. 2-3 ay devam etmek gerekmektedir.

* Mısır nişastası, maydanoz ve kantaron otu eşit miktarlarda karıştırılarak yatmadan 3 saat önce kullanılırsa idrar yolları ile ilgili kasların gelişimine yardımcı olur. Ancak uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir.

  Yorumlar

 
Biraz TebeSSUm


türbanlılar için kıyafetler


Estetik- Güzellik - Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler


mor jumbo çaydanlık


Ben Söylediklerimden Sorumluyum..


Selçuk Kübali - Şol Cennetin irmakları dinle


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe