Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Angora Guestbook 1.6

Angora Guestbook 1.6 - Angora Guestbook 1.6 download, Angora Guestbook 1.6 full download, Angora Guestbook 1.6 full indir, Angora Guestbook 1.6 indir - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

2450
dini sohbet

Şimdi tanıtacağımız program; Angora Guestbook isimli, içerisinde arama motoru, oldukça gelişmiş yönetim bölümü, arama motoru dostu sayfaları olan, smiley (gülümseme simgeleri), çoklu dil desteği, kullanışlı sayfalama sistemi gibi özellikleri bulunan, PHP kodlama dili ile yazılmış ve MySql veritabanı sistemini kullanan bir Ziyaretçi Defteri Scriptidir.

Angora Guestbook (Ziyaretçi Defteri) nin özellikleri, yaptığı iş, kurmadan önce bilmeniz gerekenler, kurulumda uygulamanız gereken işlemler gibi bilgileri vermeye çalışacağım.

Kullanılabilen Diller :
Ziyaretçi Defterini kurduğunuzda standart olarak (kurulumdan itibaren) İngilizce, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Türkçe, Almanca, Fince, Japonca, Rusça, Çince, Tayvan dilleri otomatik olarak yüklenmiş gelmektedir.
İngilizce veya başka bir dille kurulum yapıp, sonra yönetim panelinden diğer dillere geçiş yapmak bir tıklama kadar basit.

Angora Guestbook (Ziyaretçi Defteri) nin Temel Özellikleri :

Ziyaretçi Defteri Mesaj Yazma Alanları;
Adınız-Soyadınız
Bulunduğunuz Yer
Ülkeniz
E-Posta Adresiniz
Siteye Oy verme
Mesaj yazma alanı.

Mesaj yazma alanları hakkında açıklamalı bilgiler:
Ülke seçimi kısmında;aşağı açılan seçim kutusu ülke isimler seçilmekte ve tüm ülke bayrakları scriptin içinde olmakla beraber, mesaj önizleme ve görüntülemede ülke bayrakları çıkmaktadır.
Mesaj yazma alanının üstünde;, koyu, yatık, altı çizili, renk verme, web linki (Url) ekleme, link ile resim ekleme, başka bir mesajdan alıntı yapma, metin boyutlandırma, metni hizalama, renk kodlarını gösteren açılan pencere özellikleri ile yazılan mesaj metninin biçimlendirilmesi sağlanmaktadır. İsterseniz bu özelliklerin html kodlarını da direkt olarak yazabilmektesiniz.
Siteye Oy Verme kısmında; 1 ile 5 arası, açılır seçim kutusu ile seçilebilen puanlama sistemi. Yazılan mesajlarda kırmızı yıldızlar ile gösterilmektedir.
Editörden : Mesaj yazma alanının üstünde bulunan metin biçimlendirme kısmında bulunan renk kodu bulma penceresi oldukça iyi düşünülmüş.

Yönetim Paneli Özellikleri :
Ziyaretçi Defterinin Yönetim panelinde;
Yönetim Paneli Ana Sayfasına Dönüş,
Mesaj Yönetimi,
Bu bölümde, yazılmış olan mesajlar üzerinde değiştirme, silme, yönetici cevabı ekleme, Kayıtlı mesaj ile gelen İP adresine göre engelleme (banlama) veya engeli kaldırma, sildiğiniz mesajları çöp kutusu vasıtasıyla geri alabilme özelliği gibi 3 ana başlıktan oluşan, çoğu gelişmiş ziyaretçi defterinde bile bulunmayan imkanlar mevcuttur.
Veritabanı Yönetim Seçenekleri
Bu bölüm 17 ana başlıktan oluşmakta ve bu başlıklar şöyledir.
Başlığı değiştir
İnternet tarayıcı (browser) ve Ziyaretçi Defterinizin başlığını değiştirmenizi sağlayan bölümdür.
Meta-tagları değiştir
Meta-tag (description) açıklamaları ve kelimelerinin (keywords) tanıtıldığı bölümdür.
Mesaj görünümü
Kayıtlı mesajların hangi yönteme göre görüntüleneceği (tek sayfa, ayrılmış sayfalar), sayfa başına kaç mesaj görünmesi gibi özelliklerin ayarlandığı bölümdür.
Azami karakter sayısı yönetimi
Mesaj alanlarında azami kaç karakter yazılabileceği gibi ayarların yapıldığı bölümdür.
Resim yönetimi
Mesajlarda eklenen resimlerin boyutları büyükse sayfa görünümünü bozacağı için bu bölümde bu resimlerin otomatik olarak yeniden boyutlandırılmış halde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
Dil değiştir
Ziyaretçi defteri ve yönetim merkezi olarak iki farklı dil seçme imkanını düşünerek programcılık mantığının ne kadar gelişmiş olduğunu anladığımız üreticinin bize sağladığı bu imkanla iki bölümde de ayrı ayrı diller kullanabiliriz. Türkçe için tanıtımımın en sonunda detaylı açıklama bulabilirsiniz.
Stil değiştir
Ziyaretçi defteri ve yönetim merkezi arkaplanı ve stili için ayrı ayrı stil dosyaları olan ve bir tıklamayla kolayca değiştirebileceğiniz bir bölümdür. Stil dosyalarında değişiklik yapmak veya kendi stilinizi kullanmak isterseniz ziyaretçi defterini kurduğunuz klasörün içinde olan /styles klasörüne yeni yaptığınız .css uzantılı dosyalarınızı atabilir veya mevcut olanların üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.
Yükleme merkezi
Ziyaretçi defteri, yönetim merkezi stili ve dil dosyalarını bu bölümden upload ederek yani yükleyerek kullanabileceğiniz bölümdür.
Tarih gösterim şeklini değiştir
Üretici bu bölüm ile dünya üzerinde kullanılan her türlü tarih gösterme şeklini yaparak biz Türkleri de düşündüğünü belirtmiş olmakla beraber 27-01-2007 şeklinde gösterim şekli gibi bizim kullandığımız tarih biçimini de seçebilirsiniz.
Mesaj zaman aralığı (flood) yönetimi
Ziyaretçi defterinizin kötü amaçlı kişilerde amaçsız mesajlarla doldurulmasını engellemek için üretici tarafından düşünülen bu güzel uygulama ile iki mesaj arasında beklenmesi gereken süreyi (flood) dakika olarak burada ayarlayabiliyorsunuz.
Ziyaretçi Defterini Yayına Kapat/Aç
Ziyaretçi defteriniz üzerinde işlem (güncelleme vb.) yaptığınız zaman ziyaretçilerinizin mesaj yazarak olumsuzluklar çıkmasını engellemek için veya başka sebeplerle ziyaretçi defterinizi yayına kapatmak, tekrar geri açmak istediğinizde kullanabileceğiniz, kapatıldığında ziyaretçilerinizin göreceği bir mesaj da yazabileceğiniz bölümdür.
Kelime filtresi yönetimi
Çoğu forum vb. uygulamada da bulunan kelime sensörü yani kötü kelimeleri engelleme ve isterseniz yerine sizin belirleyeceğiniz kelimenin tanımlandığı bölümdür.
Smilies (Gülümseme) simgeleri yönetimi
Bu bölümde de; mesajlarda veya yönetim merkezinde kullanılmak üzere scriptte mevcut olan smilies lere yani gülümseme simgeleri ilave yapmak istediğinizde kullanacağınız bir özellik mevcuttur. Kodunu, resim yolunu ve açıklamasını yazarak tanımlayabilirsiniz.
Resim doğrulama yönetimi
Bu özellik ile mesajlarını yazan ziyaretçilerin mesajlarını kaydetmeleri için doğrulama kodu sorulmasını/sorulmamasını, bu doğrulama kodunun resim veya metin olmasını seçebilirsiniz. Kötü amaçlı kişilerin yapacağı otomatik mesaj yazma hareketlerini keserek yüksek güvenlik sağlayabileceğiniz bir özelliktir.
Arama Yap
Mesajlar içerisinde, ip adresine, ülke adına, vereceğiniz kelimeye, ziyaretçinin kaydedilmiş olan browser (internet tarayıcı) adına veya arşivlenmiş mesajlar içinde bulma seçeneklerine göre arama yapabileceğiniz güzel ve faydalı bir bölümdür.
Kayıtlı ayarlar
Ziyaretçi defterinizin kurulum aşamasından sonra mevcut olan ayarlarını görme ve yanlarındaki kutucuklar ile anında değiştirme yapabileceğiniz faydalı bir bölümdür.
Veritabanını Optimize Et
Bu özellik oldukça ilginç, güzel, faydalı ve çoğu scriptte olmayan bir özelliktir. Bu kısmı seçtiğinizde ve uyguladığınızda veritabanınıza PhpMyAdmin de manuel olarak kullandığımız optimize table komutu gönderilerek veritabanı bilgi tablolarınız üzerinde bir iyileştirme yapılması sağlanıyor. Eğer ziyaretçi defterinizde fazla sayıda mesaj varsa ve ağır çalışma gözlemlerseniz bu kısmı uygulamanızda fayda olacaktır.
Üretici Hakkında
Bu bölümde ise üreticinin adı, site adresi, kurulumda gördüğünüz lisans sözleşmesi linki, versiyon güncellik kontrolü gibi özellikler bulunmaktadır. Versiyon güncelleme kontrolü ile bir ilke imza atan üretici, bu linke tıkladığınız ekrana gelen yönergeleri takip ederek scripti güncellemenizi amaçlamıştır.

Yönetici Ayarlama Bölümü :
Şifre Değiştir : Bu bölümde mevcut giriş yapmış yöneticinin kendi şifresini değiştirmesi sağlanmaktadır.
E-Posta adresini değiştir : Bu bölümde de mevcut giriş yapmış yöneticinin kendi e-posta adresini değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Burada Yüksek güvenlik düşünülerek (sizden habersiz giriş yapılması halinde) değiştirilen e-posta adresine onaylama linki gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Yönetici Ekle/Sil : Bu bölüm; ziyaretçi defterinize yönetici ekleme, silme, bilgilerini değiştirme amacıyla kullanılmaktadır. Sayfa altında mevcut yöneticiler gösterilmekte ve yanlarında silme, değişiklik yapma gibi işlem butonları olmaktadır. Ziyaretçi defterini kurarken belirlediğiniz yönetici adı Süper Yönetici olarak tanımlanmaktadır. Sadece Süper Yönetici normal yönetici açabilir, düzenleyeblir, silebilir. Eğer normal yönetici olarak giriş yapan kişiler şifrelerini unutursa size başvurarak yeni şifre isterse buradan yapabilirsiniz. Eğer Süper yönetici şifresini unutursa buradaki şifre değiştirme linki ile e-posta adresine yeni bir şifre gönderilmesini sağlayabilir. Mevcut yöneticiler tablosunda göreceğiniz gibi Süper Yöneticiyi güvenlik gereği silemez ve üzerinde işlem yapamazsınız.

Ziyaretçi defterinizin arama motorları (Google vb.) tarafından taranıp, indekslenmesi sırasında özel bilgilerin alınmasını önlemek için administrator, config, flags, config.php, data.php klasörleri ve dosyalarını okumaması sağlanmıştır.

KURULUM YARDIMI :
Öncelikle sitenizin hosting alanında açılmış bir veritabanı yoksa, bir veritabanı açmalısınız.
Sitenizde kullandığınız mevcut bir veritabanınız var ise ve bu veritabanını ziyaretçi defteriniz için de kullanmak istiyorsanız; kurulum ekranında istenen veritabanı bilgilerinde mevcut veritabanı bilgilerini girmelisiniz.
Mevcut veritabanınızdan hariç farklı bir veritabanı açarak ziyaretçi defterinizi oraya kurmak istiyorsanız, birden fazla veritabanı açma hakkınız varsa yeni bir veritabanı açınız.
Veritabanınızı oluşturduktan sonra;
Ziyaretçi Defteri olarak indirdiğiniz zip paketini klasör halinde açıp, sitenize istediğiniz bir klasör adı vererek FTP programınız ile sitenize yüklüyorsunuz,
Browser (internet tarayıcınız) adres satırına http://www.sitenizinadi.com/zdklasörü/installation/ yazıp enter a basıp, ekrana gelen kurulum dillerinden birini seçip (İngilizce), gelen sayfada veritabanı ile ilgili bilgilerinizi giriyorsunuz.
Bir sonraki ekranda oluşturacağınız yönetici (süper yönetici) kullanıcı adı ve şifresini giriyorsunuz. Burada da tavsiyemiz standart tüm site sahiplerinin yaptığı gibi “admin” yazmamanızdır, çünkü kötü niyetli kişiler en çok bu kelimeyi denerler, siz de başka bir kullanıcı adı yazın, sonuçta süper yönetici verdiğiniz kullanıcı adına ve şifresine verilir, admin kelimesine değil.
Kurulumun bittiğini gösteren ekranda ise en altta iki tane sarı rekle belirtilmiş “Yönetici paneline git” veya “Ziyaretçi defterini gör” yazan seçenek mevcuttur.
Ziyaretçi defterini sitenize attığınız klasöre girip, içerisindeki “installation” adlı klasörün adını değiştirin veya o klasörü komple içindekilerle birlikte siliniz. Tavsiyemiz; bir daha kurulum ihtiyacınız olabileceğini düşünerek, klasörü silmeyip adını değiştirmenizdir.
installation klasörünü sildikten veya adını değiştirdikten sonra http://www.sitenizinadi.com/zdklasörü/ ne girdiğinizde ziyaretçi defterinizin ana ekranını görürsünüz.
Eğer hemen yönetim paneline gidip ayarlarına bakmak, değiştirmek isterseniz adresin sonuna administrator/ kelimesini ekleyip, kurulumda verdiğiniz süper yönetici kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Editörün Yorumu :
Oldukça hoş, tasarımı güzel, Türkçe özelliği ve diğer diller özelliği olan, genelde hata sayısı oldukça az olan bir script (kodlama) olarak değerlendiriyor ve İnnDir.com Puanı olarak 5 üzerinden 5 Puan vermekteyim. Bu sebeple de denemenizi tavsiye ediyorum.

Ziyaretçi Defterini Türkçe Kullanmak :
innDir.Com Editörü olarak (Nejdet Acar-Acne) böyle güzel bir Ziyaretçi Defterinin Türkçe dilinde de kullanılmasını sağlamak için çalışma yaparak, Türkçe Dil çevirisini yaptım ve üreticiye gönderdim, üreticinin de anlayışıyla 0.5 sürümünden itibaren Şanlı Türk Bayrağımız da bir yabancı programın kurulum dahil tüm menülerinde dalgalanmaktadır.

İNNDİRME UYARISI :
Program SourceForge® Açık Kaynak Yayınlama sitesi üzerinden indirildiği için, bu ekrandaki Programı İnndir linkine bastıktan sonra açılacak sayfada indirilme işleminin başlaması için yaklaşık 15 saniye kadar bekleyiniz. Beklemenize rağmen otomatik indirme işlemi başlamıyorsa, sol tarafta altta bulunan *Please Click Here linkine tıklayıp innDirmeye başlayabilirsiniz.

1.1 Versiyon Yenilikleri :
MySQLi desteği eklendi.
Rusça ve Çince dil desteği eklendi.
İstatistiklere Windows 7 eklendi.
Gülümseme simgelerini silerken onaylama sorusu eklendi.
Bazı sistemlerde kurulumda dil seçeneğinin görünmemesi sorunu giderildi.
Mesajlarda bazen IP kaydedilememesi sorunu giderildi.
Tayvan adı ve bayrağı düzeltildi.
Tinymce metin editörü 3.2.6 sürümüne güncellendi.
Filtreleme sayfalarındaki yetki hatası giderildi.
Birçok ufak düzeltme yapıldı

indir

  Yorumlar

 
ilahi sözleri - ya muhamed


Evlenilmesi Haram olanlar


UğuR IşıLaK - Bu GeCe


2012 Miraç Kandili ne zaman


Aşk mı?


14 Şubat İle İlgili Resimler


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe