Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Evlilikte Kadın Neden Aldatıyor?

Evlilikte Kadın Neden Aldatıyor? - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

2696
dini sohbet
Evlilikte Kadın Neden Aldatıyor?

Evlilik tarihi kadar eskidir, evlilikte sadakatsizlik konusu.
İnsanın olduğu her yerde, ilişkiler saygın ve kaliteli ilerlerken;
yine insanın olduğu her yerde sorunlu/sıkıntılı durumlar yaşanıp gidecektir elbet.

www.bidepo.com/images/evlilik.jpg

İşte Psikolojik Danışman &Psikoterapist Mehtap Kayaoğlu'nun 16 Madde ile sıraladığı Yazısı

Sadakatsizlik, evlilik ilişkisinin en büyük düşmanlarından birisi olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. Ve son bir kaç yıldır kadın sadakatsizliği, erkek sadakatsizliğine parmak ısırtacak kadar ilerleme gösteriyor.

İlk yıllarımda erkeğin eşini aldatması, erkek sadakatsizliği sorunlarıyla çok çalışırdım; şimdilerde kadınların eşlerini aldatma olaylarıyla daha fazla karşılaşıyorum.

Hiç uzatmadan hızlıca dikkatime takılanları her zamanki maddelere dökme yöntemimle sıralayayım, belki işinize yarar düşüncesiyle..

Kadın kocasını aldatıyor çünkü;

1. Başlangıçta kurulan evlilik, kadının istek ve beklentilerine uygun olarak oluşturulmuyor. Toplumumuzda sık rastladığımız durumdur bilirsiniz. Kızın gönlünde başka birisi vardır, ailesi uygun görmediği için evlenememiştir. Veya gönlünde kimse olmadığı halde, eş adayına kalbi ısınmamıştır. Zoraki evlendirilmiştir. Zaman içinde gerçek aşkı(!) aramak, onyedisinde yaşayamadığı duyguları ilerleyen yaşlarda yakalamak niyetiyle aldatıyor.

2. Eşinin bakımsız olduğunu düşünen kadın, kocasını aldatıyor. Su-sabun diye birşey var sevgili okurlar. Günümüzde ter kokan, giyim kuşamıyla ilgilenmeyen, saçı başı dağınık gezinen erkek daha kolay aldatılıyor.

3. Evliliğinin ilk yıllarını ev hanımı olarak yaşayan, çocukları büyüdüğü için kendisine yeni uğraşlar arayan, ailesine maddi katkı yapmak isteyen cici hanımlarımız var. Herkesin kendisini geliştirme, zamanını kaliteli doldurma hakkı vardır tabii ki. Ancak yeni arkadaşlıklar, farklı erkeklerle iş ortamlarında bir araya gelmek ve bu yeni ilişkileri duygusal boyuta taşımak, eş aldatması olarak kişiye geri dönebiliyor. Buradaki korelasyona dikkat etmek lazım sevgili okurlar. Çalışan bayan olmak demek, iş arkadaşlarıyla eşini aldatmak demek değildir! Çalışan her kadın eşini aldatmaz, ancak kendi iç eksikliklerini yakın çevresindeki erkeklerle gidermeye çalışan kadın aldatır.

4. Monotonluktan şikayet eden kadın aldatıyor. O da ne demekse evlilik ilişkisinde bir monotonluk şikayeti aldı başını yürüdü. "Her şey aynı, farklı şeyler yaşamak istiyorum." Diyen kadın ve erkekler eşini aldatıyor. Dolayısıyla evlilik ilişkinize zaman zaman farklılıklar katmakta fayda olduğuna inanıyoruz. Evli çiftler birlikte kakara kikiri bir ilişki eklese fena olmaz.

5. Evliliğin heyecanı bitti diye düşünen kadın aldatıyor. Burada kavram kargaşası yaşamamak lazım aslında. Hiç bir evlilik, hiç bir ilişki ilk günlerin duygusal heyecanını ve hazzını vermez! İlk günlerin adrenalin fırtınası sonsuza dek sürmez! Ferrari dahi alsanız, en fazla bir ay sonra arabanız size ihtiyaç gideren, ayağınızı yerden kesen; herkes size hayranlıkla bakarken, siz öyle normal bir araç kullanıyormuşsunuz duygusuyla direksiyonunu çevirdiğiniz sıradan bir arabaya döner. Dolayısıyla eşim artık kalbimi heyecanlandırmıyor diye bakılmamalı. İyi giden evliliklerde eş ilk gün heyecanıyla kalbi kıpırdatmaz belki ama; zaman içinde içinizde dinginlik ve oturmuşluk oluşturur. Huzur dediğiniz kavramı sonuna kadar onunla yaşarsınız.

6. İlgisiz bırakılan kadın eşini aldatıyor. Evlilikte yıllar ilerledikçe, insan insana iletişim azalıyor, eşler birbirine olan ilgisini yitiriyor. Eşinden iltifat görmeyen, eline sağlık denilmeyen, güzel sözler duymayan kadın eşini aldatıyor. Kendisine kadın olduğunu hissettirecek, iltifatlar yağdıracak, güzel sözler söyleyecek adamı bulduğu anda kuş olup uçuyor.

7. Eşi tarafından aldatılan kadınlar, intikam almak için aldatıyor. Eşiyle yaşadığı olumsuz tecrübeyi unutmaya çalışıyor, unutamıyor. Derken bu acı içini yiyerek bitiriyor. Eşine, kendisine yaşattığının aynısını yaşatmak için aldatıyor.

8. Yeni aşk aramak isteyen kadın aldatıyor. Eşinin iyi adam olduğunu düşünüyor, çok iyi bir baba diye düşünüyor. Ancak bir erkek olarak ona karşı ilgisini yitiriyor, yeni aşk aramak uğruna melek gibi adamı aldatıyor. "Boşan eğer istemiyorsan" diyorsunuz, bir daha bu kadar iyi bir adam bulamayacağını dile getiriyor, sadece heyecan istediği için aldatıyor.

9. Eşiyle mahrem hayatında mutlu olmayan kadın aldatıyor. Biliyor ki eşi iyi bir adam, iyi eş, iyi baba... ancak mahrem açılardan mutlu olmadığını düşünüyor, aldatıyor.

10. Kontrol saplantılı, eşinden çok eziyet gören kadın aldatıyor. Eşinden ilgi görmediği gibi, üzerine çok azar işiten, eşi tarafından sürekli eleştirilen, kocasının zor adam olduğunu düşünüp bıkan kadınlar aldatıyor.

11. Yeni moda diziler, filmler "Kalbinin peşinden git(!), aşkının arkasından git(!), ne varsa yaşa...!" mesajı verip duruyor. Bu tür mesajlar toplumun genel teamüllerini değiştiriyor malesef. Ve kadın daha kolay aldatıyor. On yıl önce olsa aldatmaya cesaret edemeyecek, utanıp haya edecek kadın, on yıl sonra sosyal teamüllerin değişmesiyle birlikte daha kolay aldatabiliyor.

12. En çirkin aldatma şekli; en yakın arkadaşının kocasıyla birliktelik yaşıyor. Dörtlü gezmeler, dörtlü piknikler, dörtlü yemekler derken... arkadaşının kocasının ilgisini kıskanıyor. Arkadaşının böyle bir adamı haketmediğini, öyle bir adamı kendisinin hakettiğini düşünüyor. Karşılıklı bakışmalar, iltifatlar zaman içinde aldatmaya dönüşüyor.

13. Kabuğundan çıkmak, yeni hayat yaşamak için aldatıyor. Kendisini yeniden keşfetmek, neler yapabileceğini, birilerinin kendisi için neler yapabileceğini görmek için aldatıyor. Egosunun sınırlarını test ediyor, heyecan yaşıyor.

14. Eski sevgilinin yeniden ortaya çıkması sonucu eşini aldatıyor. Kendisine göre iyi giden bir evliliği varken, sosyal paylaşım ağlarından eski sevgiliyi araştırıp incelemeye başlıyor. Önce selam, nasılsın mesajları... ardından geçmişin ve aralarında yaşananların konuşulması... derken aslında birbirlerini unutmamış olduklarının(!) ortaya dökülmesi... bir de bakmış ki eşini aldatıyor.

15. Bazı kadınlar ciddi sağlık sorunları yaşıyorlar. Bu ağır hastalıklarda, ağır tedavilerde eşini yeterince yanında bulamayan kadın, inciniyor. Üzülüyor. Eşine yıllarca verdiği değere ve eşinden gördüklerine bakıyor. Böyle bir adama değmezmiş diye düşünüyor ve kendisine ilgi gösterecek birisiyle yakınlaşıyor.

16. Dindar insanlarda çok olmasa bile toplumumuzda macera/adrenalin olsun diye eş aldatan kadınlar var tabii. Onları da unutmamak ve bu listede kendilerine yer vermek gerekiyor. Keyfi yerinde, eşini seviyor(!); fakat heyecan olsun, macera olsun diye aldatıyor.

...

Sıralanan maddelerin tamamı "sebep" sevgili okurlar ama bahane değil!

Herkesin çevresinde hiç de iyi gitmeyen, kişinin iç dünyasına uygun olmayan evlilikler vardır mutlaka. Ve bu kişiler farklı nedenlerle aldatma/sadakatsizlik ilişkilerine girmezler. Var olan evliliği olduğu gibi ve olabildiğince yaşarlar. Devam ettiremedikleri noktada bitirmeyi tercih ederler.

İçlerindeki yolunda gitmeyen evlilikle ilgili tedbir almak isteme sesini, yine içlerindeki kendilerine yakıştıramama sesiyle yatıştırırlar. Gidebildiği kadar yürütmeye çalışırlar, yürümeyen evliliği bitirirler; ama içlerindeki özdengeyi bitirmemek için ne gerekiyorsa yaparlar.

Sevgiler...

  Yorumlar

 
Din ve Dine Olan İhtiyaç


Hasan Dursun - Kervan 2011


Kalbimizdeki ne ise, biz oyuz aslında…


Güzel Sözler - Evlilik


Litmus Koruması


fadime /temel


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe