Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Peygamberimizi (SAV) Aglatan Bir Olay

İşte Siz İslam’dan Önce Böyleydiniz. İslam Öncesi Kömür Ve Demir Gibiydiniz. Şimdi İse Altın Ve Elmas Gibisiniz. Tekrar Tekrar Anlattırdım Ki, İslam’ın Size Kazandırdığı İnsanlığı, Güzel Özellikleri Bir Kere Daha Hatırlayın.. - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

1923
dini sohbet
Peygamberimizi (SAV) Aglatan Bir Olay..

Bir Gün Bir Sahabe, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v) Huzuruna Gelerek Cahiliye Devrine Ait Bir Vahşiliği Şöyle Dile Getirir:

- Ya Resulallah! Biz Cahiliye Devrinde Kız Çocuklarımızı Diri Diri Toprağa Gömerdik. Benim De Bir Kız Çocuğum Vardı. Annesine, “Bunu Giydir, Dayısına Götüreceğim” Dedim. (Kadın Bunun Ne Demek Olduğunu İyi Bilirdi. Ciğerparesi, Biricik Evladı Biraz Sonra Bir Kuyuya Atılacak Ve Orada Çırpına Çırpına Can Verecekti. Ne Var Ki, Kadının Böyle Bir Canavarlığın Önüne Geçme İmkânı Yoktu. Yapabileceği Tek Şey, İçin İçin Ağlayıp Kanlı Gözyaşı Dökmekti). Hanımım Dediğimi Yaptı. Çocuk Gerçekten Dayısına Gideceğini Zannediyor Ve Cıvıl Cıvıl Koşuşuyordu.

Çocuğun Elinden Tutup Daha Önce Kazdığım Bir Kuyunun Yanına Getirdim. Ona Kuyuya Bakmasını Söyledim. O Tam Kuyuya Bakayım Derken, Sırtına Bir Tekme Vurdum Ve Onu Kuyuya Yuvarladım. Fakat Her Nasılsa, Eliyle Kuyunun Ağzına Tutundu. Bir Taraftan Çırpınıyor, Diğer Taraftan Da “Babacığım Üzerin Toz Oldu” Deyip Elbisemi Silmeye Çalışıyordu. Buna Rağmen Bir Tekme Daha Vurdum Ve Onu Diri Diri Toprağa Gömdüm.

Adam Bunu Anlatırken Sevgili Peygamberimiz Ve Yanındakiler Hıçkıra Hıçkıra Ağlıyorlardı. Orada Oturanlardan Birisi “Be Adam, Resulullah’ı, Çok Üzdün!” Deyince, Efendimiz, Adama “Bir Daha Anlat” Dedi. Adam Olayı Bir Kere Daha Anlattı. İki Cihan Güneşi Peygamberimizin Gözlerinden Süzülen Yaşlar Mübarek Sakalından Aşağıya Damla Damla Akıyordu.

Allah Resulü Hadiseyi Tekrar Ettirmekle Sanki Şunu Anlatmak İstiyordu: “İşte Siz İslam’dan Önce Böyleydiniz. İslam Öncesi Kömür Ve Demir Gibiydiniz. Şimdi İse Altın Ve Elmas Gibisiniz. Tekrar Tekrar Anlattırdım Ki, İslam’ın Size Kazandırdığı İnsanlığı, Güzel Özellikleri Bir Kere Daha Hatırlayın..

  Yorumlar

 
Cennet de Kadın


2012 Tesettür Gece Kıyafetleri


BÜLBÜL KONAĞI TATLISI


Mısır- daki Kıtlık


BiR Çay DoDuR..


dinichat odamız


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe