Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Güzel bir Hikaye

Her zaman daha iyisini bulmak isterken ömür geçer ve sen belki de en kötüsüne razı olmak zorunda kalırsın. Bu yüzden gençlik elden gitmeden, elindekiyle yetinebilmeyi bilmek gerekir - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

2280
dini sohbet

 

Zamanın birinde bir kasabada yaşayan dünyalar güzeli bir kız varmış...

Bu kız öyle güzelmiş ki çok uzak şehirlerden ve ülkelerden çok zengin, çok yakışıklı, asil pek çok delikanlı onu görmeye gelirmiş. Kendisiyle evlenmek isteyen nice prensi nice şovalyeyi reddeden güzel kız kimseleri beğenmezmiş.

Bu arada aynı kasabada yaşayan ve bu kıza aşık olan genç bir delikanlı da bu kızı istemiş. Tabiki g
üzel kız onu da reddetmiş.

Aradan uzun yıllar geçmiş. Bizim delikanlı kasabadan ayrılmış. Kendine başka bir hayat kurmuş, evlenmiş ve çoluk çocuğa karışmış.

Günlerden bir gün yolu bir zamanlar yaşadığı güzel, küçük kasabaya düşmüş tekrar. Kasabaya geldiğinde tanıdık yaşlı bir amcaya rastlamış. Aklına bir zamanlar orada yaşayan dünyalar güzeli kız gelmiş hemen. Eski aşkı, evlenmek istediği, kendini reddeden güzel kız.

Amcaya bu kıza ne olduğunu sormuş. Yaşlı adam önünde gül bahçesi olan bir ev göstererek kızın evlendiğini ve burada yaşadığını söylemiş. Bizimki önce düşünmüş taşınmış ne yapsam diye, sonra kızı ve kocasını çok merak etmiş.

Ertesi sabah evin yakınlarında gizlenip kızın kocasının evden çıkmasını beklemiş. Bir süre bekledikten sonra adam evden çıkmış, bir de ne görsün, kel, şişman çirkin mi çirkin bir adam. Üstelik ne zengin ne de ünvan sahibi.

Çok şaşırmış bizimki. Kızın kocası evden ayrıldıktan sonra kapıyı çalmış. Köyün o eski güzel kızı halen güzelmiş saçlarına aklar düşmüş ve yaşlanmış olsa da.

Kıza kendini tanıtmış ve neden böyle bir adamla evlendiğini sormuş. Kız önce bir tebessümle gülümsemiş, sonra arkasındaki gül bahçesinden en güzel gülü koparıp getirirse kendisine neden o adamla evlendiğini anlatacağını söylemiş. Ancak kızın tek şartı en güzel gülü ararken bizimkinin arkasına dönmemesiymiş.

Adam da bunun üzerine yüzlerce güzel gülün olduğu bahçede ilerlemeye başlamış. Birden çok güzel sarı bir gül görmüş. Tam ona doğru eğilirken biraz ileride kocaman pembe bir gül çarpmış gözüne. Onu alayım derken ilerideki muhteşem güzellikte kırmızı bir gül goncasını görmüş.

Derken bir de bakmış ki bahçenin sonuna gelmiş ve mecburen oradaki sıradan bir gülü kopararak kıza götürmüş. Bahçenin en güzel gülünü getirmeyi umarken yaprakları solmuş cılız bir gül ile dönmüş kızın yanına.

Adama tekrar bir tebessüm atan kız şöyle demiş: "Bak gördün mü? Her zaman daha iyisini bulmak isterken ömür geçer ve sen belki de en kötüsüne razı olmak zorunda kalırsın. Bu yüzden gençlik elden gitmeden, elindekiyle yetinebilmeyi bilmek gerekir"...

 

  Yorumlar

 
2012 Nihat Hatipoglu - Mirac Kandili Duasi


Hz. Mevlana/Sözü


Hasan Dursun - Yara Benim


Namaz İlahileri - Namaz Duasi mp3


Hz. Muhammed ALEYHİSSELaM


Erkek adam ağlamazmış!.


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe