Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 SiyaH NoktaLar

Siyah noktalar daha çok yağlı ciltlerde meydana gelir. Siyah noktalar genellikle burun çevresinde ve alın bölgesinde yoğunlaşır. Bazı zamanlarda da yanak ve çenede de az da olsa belirebilmektedir. - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

1917
dini sohbet

Siyah noktalar daha çok yağlı ciltlerde meydana gelir. Çünkü yağlı ciltlerin deri altındaki yağ topaklanmaları cilt de tıkanıklar yaparak ufak ya da büyük aknelere sebep olarak, bir süre sonra bu akneler siyah renge dönerek siyah noktalara dönüşür.

Siyah noktalar genellikle burun çevresinde ve alın bölgesinde yoğunlaşır. Bazı zamanlarda da yanak ve çenede de az da olsa belirebilmektedir.

Siyah noktaların oluşumunda aslına bakarsanız biraz genetik faktörler ile yağlı cilt rol oynar. Zira annesin cildi yağlı ise muhtemelen çocuklarının da cildi yağlı olabilir ve buda siyah noktalara zemin hazırlar. Bunun yanında özellikle ergenlik döneminde hormonal değişimler sebebi ile siyah noktalar cildinizi basabilir.

Siyah noktaları sıkmak doğru bir hareket midir? Sorusu hemen hemen herkesin aklına takılır. Siyah noktaları sıkarak çıkarmak doğru teknik ile yapılırsa evet doğru bir uygulamadır. Cildinizi buhara tutup, nemlendirerek siyah noktalarınızı sıkmanız doğru bir uygulamadır. Ancak cilt kuru iken siyah nokta sıkmak son derece cilde zararlı bir uygulamadır ve kesinlikle bu şekilde siyah nokta sıkılmamalıdır.

Siyah nokta çıkmaması için yapmanız gerekenlere değinmek gerekirse, iyi beslenme düzeni oluşturmalısınız. Örneğin çok yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Cilt temizliğinize önem vermelisiniz.

Siyah nokta yüzünüzde belirmeye başladığında o an onu yok etseniz bile bu artık bir daha siyah nokta çıkmayacağı anlamına gelmez. Bu sebeple siyah noktaya meyilli bir cildiniz var ise cildinizi haftada en azından 4 kez buhar banyosuna tutmalısınız. Bunun yanında kil maskeleri ile peeling yaparak siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi kesinlikle her uygulamadan önce cildinizi nemlendirilmiş buhara tutmuş, yumuşatmış olmalısınız. Yoksa kuru bir ciltteki siyah nokta çıkarmak için yapılan maskeler pek de işe yaramayacaktır. Cildinizin her gün düzenli olarak temizliğine dikkat etmelisiniz. Her sabah ve akşam yüzünüzü iyice yıkamalı ve ardından nemlendirici sürmelisiniz.

  Yorumlar

 
Bahar Alerjisi-Ev tozu alerjisi


yıldızlı kırkyama seccadeleri


SatanLar Listesinde..


Hacizli malı almak caiz midir?


Huzura Oruçlu Gitmek


Dini Hikayeler - Yirmibin Altın


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe