Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Her kadın gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister fakat bunun için gerekli önlemleri almaz. Saçlarımız da bakım ve özen ister ve gereken ilgi gösterilmediğinde zarar görebilir. Özellikle bilinçsizce kullanılan kozmetik ürünleri, saça uygulanan yanlış bakımlar ve stres gibi durumlarda saçlarımız dökülerek cansız hale gelirler. Aynı zamanda genetik özelliklere de bağlı saç dökülmelerinin birçok nedeni vardır. İşte bunlardan bazıları - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

1822
dini sohbet

1)      Hastalıklara bağlı dökülmeler:  Demir eksikliği, herhangi bir nedenle oluşan kansızlık, tiroit, hormonsal bozukluklar, kanser tedavileri gibi durumlara bağlı olarak saç dökülmeleri gerçekleşmektedir.

2)      Genetiğe bağlı dökülmeler: Kadınlarda da, erkeklerde görüldüğü gibi genetiğin etkisi vardır. Fakat bu durum erkeklerde çok daha sık yaşanmaktadır. Kadında erkek tipi saç dökülmesi denen dökülmelerde saçlar giderek incelir ve tepe kısma doğru alında açılmalar yaşanabilir. Ve daha ilerleyen evrelerde tıpkı erkeklerdeki gibi kelleşme sorunu ortaya çıkabilir.

3)      Doğal dökülmeler: Saçlarımız içerisinde doğal yaşama süresini bitirmiş ve dökülmesi gerekli saçlar vardır. Bunlar dökülür ve yerine yenisi çıkar. Genel olarak günde 100 tel saçın dökülmesi normal kabul edilir.

4)      Saçlara uygulanan yanlış yöntemlere bağlı dökülmeler: Fön, boya, perma gibi işlemlerde saçlar fazlaca zarar görür ve kırılmalar oluşur. Bu genelde saç diplerine değil, saç uçlarına zarar verir. Aslında saçlarınız dökülmüyor daha ziyade kopuyor veya kırılıyor olabilir. O yüzden yaptırdığınız bakımlara ve uygulamalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

5)      Psikolojik sorunlara bağlı dökülmeler: Hem saçlarımızın hem vücudumuzun sağlığı genelde psikolojimize de bağlıdır. Daha sakin, stressiz bir yaşam hem bedenimize hem de saçlarımıza yararlı olacaktır.

6)      Beslenmeye bağlı dökülmeler: Kilo kaygısıyla beslenme alışkanlıklarının bozulması saçların da sağlık bozulmasına yol açacaktır. Dengesiz beslenme, zayıf kalmak için yağ alımından uzak durma vb. sürekli hale gelen dökülmelere neden olabilir. Beslenmede mineral, vitamin, protein vb. alımına mutlaka dikkat edilmelidir.

 

Saç dökülmelerine neden olan problemler belirlendiğinde buna karşı önlem almak daha kolay olacaktır. Örneğin demir eksikliğinden kaynaklanan bir saç dökülmesinde saç kremleriyle sorunu çözemezsiniz. Bu tür bir çözüm sadece saçın görünümünü değiştirecektir.  O bakımından yapılacak en doğru şey bir uzmana danışarak, saç dökülmelerinin nedenini öğrenmek olacaktır.

Kadınların estetik olarak sıkıntı yaşadığı saç dökülmeleri bazen daha zorlu rahatsızlıkların nedeni olabilir. Bu tür durumlarda saçlara uygulanan bitkisel çözümler ya da bakım ürünleri kullanmak size daha fazla zarar verebilir. Önce sebebini belirlemeden, yanlış uygulamalara gitmeyiniz.

  Yorumlar

 
Çocuk abiye modelleri


Onca Renk VarKen


KeNDiMi aŞaRıM, SeNSiZDe YaŞaRıM..!


Grup Bahar - seni anlatamam ezgisi


Soğan Hafiza Kaybını Önlüyor


Gıybet Edene


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe