Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Ey Yahudi (yahudi olan bir müslümanın Kaleminden)

Daha önce yahudi olan bir müslümanın Kaleminden . EY YAHUDİ Seni cok iyi tanırım.Seninle yaşadım ,halini tanıdım ,mazini tanıdım.Daha ilk olusunda senden guzel olan kardesını o kadar kıskandın ki ,babanın nimetini sen yiyesin diye himayene muhtaç Yusuf (as) a kastettin.Onu öldürmeyi düşündün ama öldüremedin.Mal karşılıgı ahara sattın . Haksızlık yapmakla ünlüsün ama o kadar da harissin ve korkaksın.Sonra babana gözyaşı döktün,yalan söyledin ,görüyorsun ki riyakar ve hilekarsın. Muhtaç oldun güzel kardeşine utanmadan avucunu açtın Hz Yusuf (as)a nimetini yedin ,dün kastettigin adamın.Utanmaz ,arlanmaz bir dilencisin.... Mısıra şerefle girdin.Gün geldi zelil oldun,zilleti şerefe degiştirdin.Korkaklıgın hilekarlıgın ,dilenciligin seni zelil kıldı.Onurun için malını canını feda etmedin.Mal için onurunu ,can için haysiyetini kurban ettin.Artık köle idin Mısır da.Mısırlılar çocuklarına sahip çıktı,sen bir sogan ,bir sarmısak,bir bakla ve bir mercimek için bunlara rıza gösterdin.Yusuf (as)a ettiginin cezasını çektin. Acıdı hak Teala sana ,Musa (as)ı gönderdi.O gayretli peygamber seni döven,sana hakaret eden Mısırlı yı vurdu.Sen ne yaptın?Musa (as)ı ihbar ettin.Okadar nankörsün ki... Evet Hz Musa (as) seni affetti .Aldı Arz ı Mev u da götürmek istedi .Savaşmaktan korktun,Sen git Allahınla birlikte savaş,biz burada oturalım dedin.Hep hazıra konarsın,hiç mi gayret etmezsin? Sina da Hak Teala 'men ve selva' nimetlerini verdi.Ama sen bu iki cennet meyvesini hazmedemedin. Sogan ,sarmısak bakla istedin.Mısır a dönmeyi düşündün.O kadar suflisin ki, Hz Musa(as)yı karuna degiştin. - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

2244
dini sohbet
Daha önce yahudi olan bir müslümanın Kaleminden .
EY YAHUDİ
Seni cok iyi tanırım.Seninle yaşadım ,halini tanıdım ,mazini tanıdım.Daha ilk olusunda senden guzel olan kardesını o kadar kıskandın ki ,babanın nimetini sen yiyesin diye himayene muhtaç Yusuf (as) a kastettin.Onu öldürmeyi düşündün ama öldüremedin.Mal karşılıgı ahara sattın .
Haksızlık yapmakla ünlüsün ama o kadar da harissin ve korkaksın.Sonra babana gözyaşı döktün,yalan söyledin ,görüyorsun ki riyakar ve hilekarsın.
Muhtaç oldun güzel kardeşine utanmadan avucunu açtın Hz Yusuf (as)a nimetini yedin ,dün kastettigin adamın.Utanmaz ,arlanmaz bir dilencisin....
Mısıra şerefle girdin.Gün geldi zelil oldun,zilleti şerefe degiştirdin.Korkaklıgın hilekarlıgın ,dilenciligin seni zelil kıldı.Onurun için malını canını feda etmedin.Mal için onurunu ,can için haysiyetini kurban ettin.Artık köle idin Mısır da.Mısırlılar çocuklarına sahip çıktı,sen bir sogan ,bir sarmısak,bir bakla ve bir mercimek için bunlara rıza gösterdin.Yusuf (as)a ettiginin cezasını çektin.
Acıdı hak Teala sana ,Musa (as)ı gönderdi.O gayretli peygamber seni döven,sana hakaret eden Mısırlı yı vurdu.Sen ne yaptın?Musa (as)ı ihbar ettin.Okadar nankörsün ki...
Evet Hz Musa (as) seni affetti .Aldı Arz ı Mev u da götürmek istedi .Savaşmaktan korktun,Sen git Allahınla birlikte savaş,biz burada oturalım dedin.Hep hazıra konarsın,hiç mi gayret etmezsin?
Sina da Hak Teala 'men ve selva' nimetlerini verdi.Ama sen bu iki cennet meyvesini hazmedemedin. Sogan ,sarmısak bakla istedin.Mısır a dönmeyi düşündün.O kadar suflisin ki,
Hz Musa(as)yı karuna degiştin.
Ruhunu karuna,samiriye degiştin.Allahı terkettin ve altın buzagıya secde ettin.Okadar maddecisin ki,Karun umalıyla yer tuttu,samiri helak oldu,akıllanmadın.
Senelerce Sahra da dolastın, uslanmadın.Hz Davut (as)u savaş meydanın da yalnız bıraktın.Canın ne kadar da tatlı!..
Dirlik düzen bilmezsin,Mukaddes topragı fesada bogdun .Tevrat'ı tahrif ettin.Emeline hizmet eden taguta taptın.
Hz zekeriyaya eziyet ettin.Hz Meryem e iftira ettin .Eziyet ve iftira ,tabiatında var zaten.Beşiginde konuşan cocugada inanmadın.
Hz İsa yı yöntemlerinle maglup edemedin,öldürmeye kalktın,çarmıhlar kurdun.Başkasının canı senin nazarında ne kadar da ucuz!
Hz Yahya (as)yı bir kadın işvesi için öldürdün.O kadın sendendi ve cezasını çekti.Kesen elde sensin Hz Yahya (as)nın mukaddes kanı seni bogdu.O gün bugün sen perişansın.
İslam dogdu ve ehli kitapsın diye seni himaye etti.Başkası hesabına masumu canavara bogdurtmak istedin.Okadar hainsin ki,Engizisyon u kuranların torunları hesabına ,seni koruyanların torunları aleyhine alet oldun .
Nihayet yalan vaadler , tehditler üzre bir vatan kurdun.
Ama yine zelilsin , zilletini görecek basiret de yok sende!...
Yıkılacaksın ve yine vatansız kalacaksın . Kuran ın senin için dedigi,''...
Onlar harp için ateş yaktıkça,onu Allah nuru ile söndürecek ve onları daima etrafı göremeyecekleri karanlıklara bogacak.''
Hikmet tecelli etmiştir.Zilletini canavarlıgını görmeyecek kadar körsün !...
Ve körler mutlaka cehennemin çukuruna düşerler ,ey peygambere el kaldıran asi !...
Max Frumkin

  Yorumlar

 
Nero Kwik Media 10.6.12300


siyah vakko abiye modeli


Gönüle Tercüman Gözyaşı Damlaları


Kadının başını açmakla abdesti bozulur mu?


Tatlı Bir Dilin de mi Yok?


Hasan Dursun - Ey Nebi Ey Resul


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe