Ana Sayfa Dini Filmler  Dini Hikayeler   Dini BiLgiLer  NaMaz KLip İzLe Arama

islami Chat

   Ana Sayfa
   Dini Sohbet
  Damar Sözler
  Abdest - Gusul
  bedava program indir
  Biraz TebeSSum
  Cennet - Cehennem
  Dantel Örgü - El İşleri
  Dini Film izle
  Dini BiLgiLer
  Dini Chat Hazır Kodlar
  Dini Chat OdaLari
  Dini Chat özel videoLar
  Dini Chat Unreal Özel
  Dini Hikayeler
  Dini Mirc Komutlari
  Dini ResimLer
  Dini Ruya tabirleri
  Dini Sohbetler
  Dinim islam
  Diyet Listeleri
  Dualar
  Edebiyat
  Fikralar
  Güzel Sözler
  Hanım Sahabiler
  Hazir Mesajlar
  iLahi Sözleri
  iLahi Dinle
  islam da Kadin
  Kadın Giyim Takı Moda
  Kurban
  Mahrem Konular
  Mobilya Dekorasyon
  Namaz
  ölum ve Kabir Hayati
  Osmanlı Tarihi
  Peygamberler - Evliyalar
  PratiK BiLgiLer
  Ramazan ve Oruc
  ResimLi Sözler
  Ruh
  Sağlik
  Sesli Siirler
  Sihir Şeytan Ruh
  Siirler
  Yemek tarifleri
  Şifalı Bitkiler
  iletişim
 
sitemap

GogLe sitemap         

 Resmim Kötü Anne

zaman zaman hepimiz bu gibi düşünceler içerisindeyizdir çok duygu yuklu satılar edebiyat kösemizde anlamlı duygusal yazılar.Haklısın anne. Benim hiç bir zaman resmim senin gibi güzel olmadı. ” Güzel resimler çizebilmek için, güzel bakış açısı olmalı insanın” derdin. Biliyorum, benim resmim kötü anne! Bilmiyorsun, senden sonra çok değişti dünya. Yaşamak zordu, bende yazmayı seçtim. Kalemim kuvvetli, kalbim kırılgan. - dini sohbet etme siteniz - en sevdiğiniz islami sohbet - youtube`de yayinlanan masal muzik şiir klip ezgi - kaliteli dini chat odalari - islami chat mynet sohbet mirc indir  
 

Okunma

1529
dini sohbet
Benim resmim kötü anne! Kendime yaşam çizemeyecek kadar kötü!
Sana da olur muydu böyle şeyler? Hani canın sıkıldığı zamanlarda çekilir köşene, suskunluğunu alıp yanına, bir şeyler fısıldaşırdınız. Yok anne, bana geçmemiş o özelliğin. Benimde elim kalem tutuyor ama yazar diyorlar, çizer diyen çıkmadı daha.
Bende suskunluğumu alıp fısıldaşıyorum onunla. Bak bu özelliğim senden geçmiş olmalı. Delirdim galiba! Ya can sıkıntısından ya yalnızlıktan. Yazarken düşüncelerime sahip olduğumun bilincindeyim. Düşünürken çizdiklerimin! İşte orada, öylece bir resim duruyordu kafamı masadan kaldırdığımda. Elimdeki kalemin farkında bile değildim. Kafamda cevap aradığım sorular yetmezmiş gibi birde ” bu resmi kim çizip, hangi ara buraya koydu” soruna verilecek cevap telaşı eklenmişti. Fena da resim durmuyordu hani. Sayfanın ortasına çizilmiş pencere ve pencereden gözüken kısım aydınlık ve canlı yaşama dair izler taşıyan manzara. Aaaa orada gölgede kalmış, odanın karalılığında kaybolmuş, dışarıyı dalgın dalgın izleyen biri. Aynı ben diye geçirdim içimden.
Ne derin resimmiş amma! Acemi ressam iyi işlemiş konuyu hani. Bende öyle değil miyim? Dünyayı şu pencereden izlemekle yetiniyorum sadece. Yaşamaya sanki hakkım yokmuş gibi. Benim dünyamda karanlık ve gölgeden başka bir şey yokmuş gibi. Sızlayan yaralarıma inat, sızan ışık gidemeyeceğim uzak kentlerin habercisi gibi.
Şimdi bunları niye mi anlatıyorum. Resmi görsen anne hemen anlardın ressamın kendini çizdiğini. ” Ne kadar acizmiş ” derdin. ” Kendine pencereler koyan, yaşamı uzaktan seyreden zavallıymış. Yaşayamayacağı güzelliklere hep uzaktan bakan. Pencere yerine, kapı çizmeyi akıl edemeyecek kadar kör.Kalemi kuvvetliymiş ama.”
Haklısın anne. Benim hiç bir zaman resmim senin gibi güzel olmadı. ” Güzel resimler çizebilmek için, güzel bakış açısı olmalı insanın” derdin. Biliyorum, benim resmim kötü anne! Bilmiyorsun, senden sonra çok değişti dünya. Yaşamak zordu, bende yazmayı seçtim. Kalemim kuvvetli, kalbim kırılgan.

  Yorumlar

 
Adisyon Bank 2.2.7


Koton 2011 Triko Tulum Modelleri


2012 Bayan Bot Modelleri


kur anla ilgili ayetler


ibrahim Gülşeni Hz izle


desenli batik elbise modeli


sohbetsila sohbet


sabah duamız


HayırLı CumaLar Kardeşim


BekLiyoruM


ÖmRüMe


Manyağı Makbuldür


Copyright © 2009 mIRCte 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dinichat.Net

Desing By eFe